HUNGARY HELPS – SZÜLŐK HÁZA GHÁNA PROJEKT
A komoly szakmai alapokon nyugvó, évek óta alkalmazott módszertanunknak, valamint a több mint tíz éves szakmai tapasztalatunknak köszönhetően a Szülők Háza program a fejlett országokba történő adaptáció mellett kellő előkészülettel a fejlődő országokba is működőképesen adaptálható.
A fejlődő országokban élő nőknek a gazdasági lehetőségek hiányának és a magas termékenységi arányszámok komoly kihívásával kell szembesülniük. A kisgyermekek szintén számtalan kihívással kénytelenek szembenézni egészen a korai éveiktől kezdve, amikor a felnevelkedés fókuszában elsőként az alapvető fizikai szükségletek kielégítése áll, és a szélesebb értelmében vett társas-kognitív fejlődés lehetősége és feltételei már nem állnak rendelkezésre.
Javasolt olyan megoldások fejlesztése, amelyek összekapcsolják ezeket a kihívásokat, és lehetőségekké alakítják őket a frissen szült anyák, a gyermekek és a munkaerőpiac számára. Így a teljes társadalmi-gazdasági fejlesztés lenne a Szülők Háza projekt célja Ghánában, valamint a projekt a migráció kérdéskörében is segítséget nyújtani azáltal, hogy Magyarország megalkothatná saját jó gyakorlatait, a fejlődő országokban élő családok helyben maradása érdekében. A projektre a Világbank is felfigyelt ám ahhoz, hogy támogatni tudja szükséges egy mindenre kiterjedő megvalósíthatósági tanulmány, amely a Hungary Helps adományának köszönhetően készülhet el.
A munka során Regős Judit, az alapítvány elnöke járt Ghánában és bemutatta a Szülők Házát a Világbankban, az Egészségügyi Minisztériumban és részt vett több konferencián, szakmai találkozón. Bisztricsány Linda drámapedagógus, a Szülők Háza önkéntese ösztöndíjjal Ghánába ment, ahol 3 hónapon keresztül a Szülők Háza gyakorlati, napi működését prezentált a programunk iránt érdeklődő szervezetek számára. Különböző, gyermekek számára szervezett nemformális, oktatási és fejlesztőprogramokat mutatott be, valamint kapcsolatot létesített a helyi oktatási és gyermekvédelmi szervezetekkel.
Sajnálatos módon a koronavírus járvány véget vetett az eredetileg félévesre tervezett, rendkívül jól működő önkéntes programunknak. Ezzel párhuzamosan újra kellett terveznünk a koronavírus által érintett projekttevékenységeket. Ennek keretében önkéntesünk a módszertani anyag adaptálásához terepgyakorlatának szakmai tapasztalatait adja át nekünk.
Bízunk benne, hogy hamarosan a terepen is folytatódhat a munka. Addig pedig a Ghánából hazatért szakemberünkkel interjúkat készítettünk egy előre kidolgozott kérdőív alapján a ghánai tapasztalatokról, és a lehetséges helyi partnerek bevonásáról, valamint a Szülők Háza módszertani anyagainak helyi sajátosságokra történő átdolgozásához is fontos szempontokat kaptunk tőle. A tapasztalatmegosztás eredményeit is beépítjük a pandémia lecsengésére elkészülő háttértanulmányunkba, amely kiindulási alapja lesz a ghánai pilot program gyakorlati megvalósításának.
Friss hírek, információk
Beszélgetés Regős Judittal
Témakör: Szülők Háza Program Ghánában
Beszélgetés Sena Dagaduval
Témakör: Itthon és otthon lenni
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Közlekedés Ghánában
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Szülők Háza Program Ghánában
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: A ghánaiak hite
Beszélgetés Jaksity Katával
Témakör: ghánai önkéntesség
Beszélgetés Németh Júliával
Témakör: Ösztöndíjasként Ghánában
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Öltözködés Ghánában
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Egészségügy Ghánában
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Női-férfi szerepek Ghánában
Beszélgetés Torda Katival
Témakör: Gyöngyök bűvölete Ghánában
Hír TV – Paletta
Elindult a Ghána Projekt
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Drámapedagógia, módszertan
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Szükséges okmányok utazáshoz
Beszélgetés Bisztricsány Lindával
Témakör: Ghána gasztronómia