Erasmus+
No One Must Left Behind tréningfolyamat Magyarországon
!A JELENTKEZÉS LEZÁRULT!
A Szülők Háza Közhasznú Alapítvány az Erasmus+ (KA153) program keretében elindította a No One Must Left Behind című projektjét a romániai Asociatia Pro Agriensis Egyesülettel együttműködésben. A projekt keretében kétszer hat napos tréninget tartunk olyan ifjúságsegítő szakemberek részére, akiknek van tapasztalata állami gondoskodásban élő gyerekekkel, fiatalokkal végzett munkában. A tréningfolyamatban való részvétel ingyenes.
A kétszer egyhetes tréning során a résztvevők lehetőséget kapnak arra, hogy kreatív, nemformális tanulási eszközök segítségével mélyítsék el tudásukat a gyermekvédelem és az ifjúságsegítő munka területén. A közös elméleti keret megalkotása mellett a képzés célja a gyermekotthonokban és nevelőszülőknél nevelkedő fiatalokat támogató gyakorlati, a mindennapi munkában használható technikák és eszközök átadása.
A tréningfolyamat lehetőséget kínál arra, hogy a résztvevők megismerjék egymás tapasztalatait, kihívásait, és kölcsönös tanuláson keresztül fejlesszék a tudásukat a természetkapcsolati módszerek kipróbálására is kiváló teret adó Balaton környezetében.
A projekt célja, hogy egy hosszú távon is fennmaradó, befogadó-támogató szakmai közösség jöjjön létre, amely elkötelezett az állami gondoskodásban élő gyerekek és fiatalok helyzetének, lehetőségeinek javításában.
A tréningfolyamat eredményeképp a résztvevők közösen hozhatnak létre egy széles körben hozzáférhető online eszköztárat, amely az állami gondoskodásban élő gyerekekkel, fiatalokkal foglalkozó szakemberek munkáját támogatja.
A két képzési hét között a résztvevők a gyakorlatban tesztelhetik a tréningen megszerzett tudást és technikákat, hogy a második képzési héten a tapasztalataikat felhasználva fejlesszék tovább az eszköztárat.
Neked szól a képzés, ha elmúltál 15 éves, Magyarország vagy Románia területén élsz, és:
- Ifjúságsegítőként, gyermekvédelmi szakembereként dolgozol, és/vagy van tapasztalatod állami gondoskodásban élő gyerekekkel, fiatalokkal végzett munkában (gyermekotthoni nevelők, felügyelők, nevelőszülők, szociális munkások, pszichológusok stb.)
- Gyermekvédelmi szakellátás területén tevékenykedő szervezet munkatársaként dolgozol,
- Elhivatott és motivált vagy a nevelőszülőknél vagy intézményekben nevelkedő gyerekek és fiatalok támogatásában, és van valamennyi tapasztalatod ezen a területen, (akár önkéntesként is), vagy
- Te is állami gondoskodásban nevelkedsz, nevelkedtél, és szívügyed a hasonló élethelyzetben lévő gyerekek, fiatalok segítése
Feltétlen jelentkezz, ha:
- szeretnéd egy támogató közösségen belül fejleszteni a szakmai tudásod,
- elhivatott vagy a sérülékeny élethelyzetben lévő gyerekek, fiatalok támogatásában,
- mindkét képzési hét teljes időtartama alatt részt tudsz venni a projektben,
- tudod vállalni, hogy a képzési hetek között részt veszel az elsajátított technikák, módszerek kipróbálásában,
- szívesen részt vennél hosszabb távon is egy kölcsönös támogatáson alapuló szakmai közösségben.
A tréningek időpontja és helyszíne:
1. képzési hét: 2023.06.19.-06.24. (+2 nap utazás), Balatonfenyves
2. képzési hét: 2023.09.04.-09.09. (+2 nap utazás), Balatonfenyves
A tréningfolyamatban való részvétel ingyenes – az utazás, a szállás és az étkezés a projekt által finanszírozott.
Amennyiben szeretnél részt venni a projektben, kérjük, hogy minél részletesebben töltsd ki a jelentkezési lapot, mivel ez lesz az alapja a kiválasztásnak.
Vedd figyelembe, hogy az eseményre való jelentkezéssel vállalod a teljes folyamatban való részvételt. A beérkezett jelentkezéseket a Szülők Háza Közhasznú Alapítvány bírálja el.
Jelentkezési határidő: 2023. május 22.
A projektben maximum 30 fő vehet részt, 15 fő Magyarország és 15 fő Románia területéről. Kiemelten támogatjuk a kevesebb lehetőséggel rendelkezők részvételét az ország minden területéről.
Kérdés esetén keresd Balla Lillát a lilla@szulokhaza.hu címen.
A jelentkezések elbírálásának határideje: 2023. május 29.